Personal - Vi som jobbar på Gamleby Folkhögskola

Arbetslag Allmän kurs
  1. Urban Henriksson, lärare urban.henriksson@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Berit Tjörnbo, lärare, berit.tjornbo@gamlebyfolkhogskola.se

Arbetslag Allmän kurs, A 1
  1. Ola Berg, lärare, ola.berg@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Jenny Hultqvist, lärare, jenny.hultqvist@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag Allmän kurs, A 2
  1. Nora Grimstrup, lärare, nora.grimstrup@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Jenny Malmberg Ringdahl, lärare, jenny.malmberg.ringdahl@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag Allmän kurs, A 3
  1. Eva Forstén, lärare, eva.forsten@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Jan Carlsson, lärare, jan.carlsson@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag Allmän kurs, Naturvetenskapligt basår
  1. Peter Edman, lärare, peter.edman@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Eva Pettersson, lärare, eva.pettersson@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag Etableringskursen
  1. Kerstin Merkel, lärare, kerstin.merkel@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Anne Haberkamm, lärare, anne.haberkamm@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag Textil Design
  1. Ida Nyman, lärare, ida.nyman@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Lisbeth Ågren Nilsson, lärare, lisbeth.agren@gamlebyfolkhogskola.se
  3. Tina Viberg, lärare, christina.viberg@gamlebyfolkhogskola.se
  4. Elin Öhrling, lärare, elin.ohrling@gamlebyfolkhogskola.se

Arbetslag Musik
  1. Ingrid Hogman, lärare, ingrid.hogman@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Pelle Björnlert, lärare, pelle.bjornlert@gamlebyfolkhogskola.se

Arbetslag Fritidsledarutbildningen
  1. Mikael Johansson, lärare, mikael.johansson@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Magnus Blondin, lärare, magnus.blondin@gamlebyfolkhogskola.se
  3. Mats Wedel, lärare, mats.wedel@gamlebyfolkhogskola.se
  4. Catharina Brewitz, lärare/kurator, catharina.brewitz@gamlebyfolkhogskola.se

 

Arbetslag GTV TV-produktion
  1. Benny Persson, tekniker/dataansvarig, benny.persson@gtvgamleby.se
  2. Agnetha W Ahlstedt, utbildningsledare/ansvarig utgivare,  agnetha.ahlstedt@gtvgamleby.se
  3. Pelle Liljegren, teknikansvarig, pelle.liljegren@gtvgamleby.se

 

  Fotoskolan
  Katarina Grip Höök
  Kursföreståndare
  Gestaltande fotografi
  katarina.grip.hook@gamlebyfolkhogskola.se

 

 

 

 

 

 

Arbetslag Service
   1. Maria Pettersson, kök
   2. Karin Aringstam, kökschef, karin.aringstam@ltkalmar.se
   3. Ingalill Yxnäs Uhrefalk, kök
   4. Lis Gustavsson, servicechef, lis.gustavsson@ltkalmar.se
   5. Marita Svensson. städ/kök
   6. Susanne Wiman, städ
   7. Anette Haglund, kök
   8. Kaj Nilsson, vaktmästare
   9. Ann-Christine Jonsson, städ
 10. Joakim Davidsson, vaktmästare
 11. Carina Ström, städ
 12. Christoffer Hellman, kök

  Adam Urefalk
  kök

 

 

 

 

Arbetslag Administration
  1. Hillevi Eriksson, administratör, hillevi.eriksson@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Birgitta Valterson, ekonomi, birgitta.valterson@gamlebyfolkhogskola.se
  3. Karin Olsson, rektor, karin.olsson@gamlebyfolkhogskola.se
  4. Eva Grenfeldt, studie- och yrkesvägledare, eva.grenfeldt@gamlebyfolkhogskola.se
  5. Jan Carlsson, bitr. rektor/lärare, jan.carlsson@gamlebyfolkhogskola.se
  6. Mats Wedel, administratör/lärare idrott, mats.wedel@gamlebyfolkhogskola.se
  7. Benny Persson, IT-ansvarig/tekniker GTV, benny.persson@gtvgamleby.se
  8. Marianne Karlsson, administratör, marianne.karlsson@gamlebyfolkhogskola.se

 

Skolteam
  1. Catharina Brewitz, lärare/kurator, catharina.brewitz@gamlebyfolkhogskola.se
  2. Mats Wedel, internatansvarig, mats.wedel@gamlebyfolkhogskola.se
  3. Berit Tjörnbo, lärare, berit.tjornbo@gamlebyfolkhogskola.se