Personal - Vi som jobbar på Gamleby Folkhögskola

Arbetslag Allmän kurs, A 1
  1. Urban Henriksson urban.henriksson.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Berit Tjörnbo berit.tjornbo.gamleby@folkbildning.net lärare

Arbetslag Allmän kurs, A 2
  1. Ola Berg ola.berg@folkbildning.net lärare
  2. Katrin Stagnell katrin.stagnell@folkbildning.net lärare
  3. Percy Renholm percy.renholm.gamleby@folkbildning.net lärare

 

Arbetslag Allmän kurs, A 3
  1. Jenny Malmberg Ringdahl jenny.malmberg.ringdahl@gamlebyfolkhogskola.se lärare
  2. Eva Rais Tadell eva.rais-tadell@folkbildning.net lärare

 

Arbetslag Allmän kurs, A 2
  1. Jan Carlsson jan.carlsson.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Eva Forstén eva.forsten.gamleby@folkbildning.net lärare

 

Arbetslag Allmän kurs, Naturvetenskapligt basår
  1. Peter Edman peter.edman.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Eva Pettersson eva.pettersson@gamlebyfolkhogskola.se lärare

 

Arbetslag Etableringskursen
  1. Kerstin Merkel kerstin.merkel.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Anne Haberkamm anne.haberkamm@folkbildning.net lärare

 

Arbetslag Textil Design
  1. Lisbeth Ågren Nilsson lisbeth.agren.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Elin Öhrling elin.ohrling.gamleby@folkbildning.net lärare
  3. Tina Viberg christina.viberg@folkbildning.net lärare
  4. Sara Kånåhols sara.kanahols.gamleby@folkbildning.net lärare 

Arbetslag Visskolan/Folkmusiklinjen
  1. Ingrid Hogman ingrid.hogman.gamleby@folkbildning.net lärare
  2. Pelle Björnlert pelle.bjornlert.gamleby@folkbildning.net lärare
  3. Nanna Walderhaug nanna.walderhaug.gamleby@folkbildning.net lärare

Arbetslag Fritidsledarutbildningen
  1. Catharina Brewitz catharina.brewitz@folkbildning.net, lärare
  2. Jenny Malmberg Ringdahl jenny.malmberg.ringdahl@folkbildning.net, lärare
  3. Mikael Johansson mikael.d.johansson.gamleby@folkbildning.net, lärare
  4. Mats Wedel mats.wedel@ltkalmar.se, lärare
  5. Johannes Löf, lärare (tjänstledig fr o m 161017)

 

Arbetslag GTV TV-produktion
  1. Benny Persson benny.persson@gtvgamleby.se tekniker/dataansvarig
  2. Agnetha W Ahlstedt agnetha.ahlstedt@gtvgamleby.se utbildningsledare/ansvarig  utgivare
  3. Pelle Liljegren pelle.liljegren@gtvgamleby.se teknikansvarig

 

  Fotoskolan
  Gunilla Holz
  gunilla.holz@fotoskolan.com
  Utbildningsledare, YH Foto
 

 

 

 

 

 

  Fotoskolan
  Katarina Grip Höök
  katarina@griphook.se
  Kursföreståndare, Gestaltande fotografi

 

 

 

 

 

 

Arbetslag Service
   1. Maria Pettersson, kök
   2. Karin Aringstam karin.aringstam@ltkalmar.se kökschef
   3. Adam Urefalk, kök
   4. Kaj Nilsson, vaktmästare
   5. Anette Haglund, kök
   6. Carina Ström, städ
   7. Ann-Christine Jonsson, städ
   8. Susanne Wiman, städ
   9. Lis Gustavsson lis.gustavsson@ltkalmar.se servicechef
 10. Christoffer Hellman, kök

  Marita Svensson
  städ/kök

 

 

  Joakim Davidsson
  Vaktmästare

 

 

 

 

Arbetslag Administration
  1. Eva Grenfeldt eva.grenfeldt@ltkalmar.se studie- och yrkesvägledare
  2. Birgitta Valterson birgitta.valterson@ltkalmar.se ekonomiassistent
  3. Karin Olsson karin.olsson@folkbildning.net rektor
  4. Mats Wedel mats.wedel@ltkalmar.se assistent/lärare idrott
  5. Roger Lockneman roger.lockneman@folkbildning.net IT-ansvarig/lärare
  6. Lis Gustavsson lis.gustavsson@ltkalmar.se servicechef
  7. Hillevi Eriksson hillevie@ltkalmar.se assistent
  8. Marianne Karlsson marianne.karlsson@ltkalmar.se assistent